Drzwi wewnętrzne – wymiana.

Wymiana drzwi wewnętrznych jest sporym wydatkiem. Właśnie dlatego, warto się do tego dobrze przygotować. Przy wymianie drzwi wewnętrznych, Podstawową czynnością jaką musimy wykonać jest pomiar otworów drzwiowych. Stanowczo łatwiej montuje się nowe drzwi niż wymienia stare na nowe. Mając już pomiary, wysokość szerokość, powinniśmy w tym momencie chwilę się zastanowić jaki styl drzwi chcemy mieć u siebie w mieszkaniu. Musimy pomyśleć jaki styl wnętrza chcemy osiągnąć czy bardziej nowoczesny czy też klasyczny. Prócz stylu warto również zastanowić się nad przeznaczeniem drzwi, czy mają one być izolacją akustyczną pomieszczeń, czy też na przykład mają doświetlać takie pomieszczenia jak przedpokój czy korytarz. Na tym etapie właśnie decydujemy czy chcemy drzwi z przeszkleniami czy pełne. Jeżeli chodzi o powierzchnię drzwi najpopularniejsze w Polsce są drzwi okleinowane. Imitują one z reguły wzory drewna i ich kolory. To warto jest również chwilę przystanąć i pomyśleć, gdyż z reguły drzwi dopasowujemy do podłóg które z reguły też są w kolorach drewna, drewnopodobne lub drewniane. W praktyce dopasowanie idealnie koloru drzwi i podłogi jest niemożliwe, to nasza porada, dobrym rozwiązaniem jest dopasowanie kolorów w kontrastach. Do jasnych podłóg świetnie będą wyglądały drzwi w ciemnych kolorach i odwrotnie.

Drzwi wewnętrzne generalnie mają podstawowy podział na drzwi płytowe i ramowe. Stanowczo popularniejszymi są drzwi ramowe. Dają one ogromne możliwości wykonania . W drzwiach ramowych stosuje się przeszklenia lub inne wypełnienia płytą o zdobną. Również możliwość podziału tych ramek jest uzależniona tylko i wyłącznie od wyobraźni projektanta. Ważna uwaga, dzisiaj stosuje się przeszklenia ze szkła hartowanego, które praktycznie ze względu chociażby na Uszczelki trzymające szybę jest nie do rozbicia.

Przy wyborze drzwi wewnętrznych, równie ważnym elementem jest dobór okuć. Okucia są tym czym jest biżuteria dla stroju. Porada: jeżeli mamy wątpliwości podczas ich doboru, warto wybierać okucia te które są najprostsze, prostota zawsze jest w modzie. Oczywiście Okucia, które są na przykład chromowane są bardzo efektowne, ale należy pamiętać że są znacznie trudniejsze w utrzymaniu w czystości. Takie drobne elementy są warte uwagi nie tylko ze względu na wygląd ale i też na praktykę w ich użytkowaniu. Ta sama zasada dotyczy zawiasów drzwiach.

Przy wyborze drzwi wewnętrznych trzymajmy również się zasady, że kupując markowe produkty, mamy świadomość ich jakości ale też mamy na nie gwarancję. Świetnym przykładem jakości są drzwi Porta.

Jeżeli mają państwo jeszcze jakieś wątpliwości co do wyboru drzwi wewnętrznych, zapraszam do naszych salonów w Warszawie lub do telefonicznego zamówienia przyjazdu naszego konsultanta, który uda się do państwa domu i dokona pomiaru oraz przeprowadzi z państwem rozmowę konsultacyjną. Zapraszamy.

TOP